|
Днес ние имаме 250,420 Български имота за продажба и наем.
|
|
|
Източник: Expert.bg
|
|
Бургаският дребен бизнес обяви открита война на Lafka
Асоциацията за защита на дребния и среден бизнес в Бургаска област се обяви открито срещу навлизането на веригата Lafka в областния град, съобщи flagman.bg.
На проведено общо събрание в събота, в което участие са взели и търговци на тютюневи изделия, е взето решение да се лобира пред Общинския съвет и общинската администрация на Бургас - да не допуснат разполагането на 48-те павилиона, намиращи се в готовност за монтаж в база на СО МАТ.„Членове на асоциацията са 146 фирми от дребния и среден бизнес, които имат обекти по смисъла на чл.56 от Закона за устройство на територията (ЗУТ). Проблемите, които ще възникнат след навлизането на Lafka, ще засегнат освен нас, още и магазините за тютюневи изделия върху частни имоти и подблокови пространства, ще засегнат и дистрибуторите им, затова всички се събрахме и се обединихме около обща позиция”, заяви председателят на сдружението Николай Димитров.От УС на асоциацията потърсили помощ от групите на ГЕРБ и БСП в Общинския съвет в Бургас малко преди Нова година. Местните политици изслушали доводите и ги посъветвали да подготвят нова докладна записка за коригиране на приетите вече решения за поставянето на павилионите на "Табак Маркет" съгласно изменение на общинската Наредба.„Консултирахме се с юристи и подготвихме проекта, който опитахме да внесем на 10 януари в канцеларията на ОбС – за да бъде разгледан от постоянната комисия по правни въпроси. Оказа се, че сме били закъснели с входирането, по-точно съветници от ГЕРБ признаха, че се притеснявали да приемат изменение, тъй като то щяло да е в противоречие с приетото вече”, добави Димитров.
Според него, над 100 фирми в Бургас ще бъдат засегнати от новите павилиони за вестници, тютюневи изделия и дребно пакетирани стоки.
|
|
|
|
Потребители на Facebook се обединяват срещу Lafka
Нова Facebook група набира популярност в мрежата. Името й е "Аз НЕ купувам от Lafka".
Макар да е присъединена към социалната мрежа едва от 16 часа, нейните почитатели вече наближава 6 хиляди и непрекъ... - Expert.bg
|
|
|
|
Казанлъчанин обяви война на енергото
"Пуснете ми тока, варвари" – това гласи надпис, с който вече втори ден 35-годишният казанлъчанин Петър Спасов, посреща и изпраща всички влизащи и излизащи в казанлъшката централа на EVN, съобщи ... - Expert.bg
|
|
|
|
|
|
Ким Чен Ун зове военните да се готвят за война
Лидерът на КНДР Ким Чен Ун призова войниците и офицерите "да повишат бойната си готовност", за да са готови за война, подразбира се - с Южна Корея.
Ким, който е върховен главнокомандващ на Корейск... - Expert.bg
|
|
|
|
|
|