|
Днес ние имаме 250,420 Български имота за продажба и наем.
|
|
|
Източник: Expert.bg
|
|
КНСБ: Работодатели да продават имущество за заплати
"Подкрепям идеята работодателите да плащат неизплатени заплати като продават личните си къщи и коли", заяви Чавдар Христов, вицепрезидент на КНСБ, пред Нова тв, цитирана от Стандарт нюз.
"Неизплатените заплати са за около 60-80 мил. лева месечно, показва системата на ГИД", каза Христов и добави, че това е трайна тенденция.
По думите на Снежана Славчева, която е директор "Индустриални отношения" в Българската стопанска камара (БСК) в законопроекта има доста несъвършенства. „Действащата норма в Кодекса на труда е достатъчна гаранция за работника", каза тя.
„Безспорно трябва да има някаква защита, но сме против внесения законопроект", категорична беше Славчева. Според нея това ще създаде сблъсък между Кодекса на труда и Търговския закон.
Финансовият експерт Мика Зайкова заяви, че години наред законодателя не мисли как да рационализира частта за несъстоятелността. „Защото това е оздравителна процедура, а у нас тя звучи ликвидационно", каза Зайкова.
Според нея трябва да има механизъм, който да позволява имуществото на собствениците на фирмите да бъде продадено, за да се изплатят заплатите на работниците. „Идеята може би звучи екзотично, но тя е правилна", каза Зайкова.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
КНСБ с 8 мерки за промени в енергийния сектор
Осем мерки за промени в енергийния сектор предлагат КНСБ и Браншовата камара на енергетиците. Въвеждането на понятието "Енергийна бедност", е сред предложенията, предаде Стандарт нюз.
Въвеждане на с... - Expert.bg
|
|
|
|
|
|