|
Днес ние имаме 250,420 Български имота за продажба и наем.
|
|
|
Източник: Expert.bg
|
|
Рибата прави мозъка по-голям
Изследователи открили, че хората с по-високи нива на омега-3 мастни киселини в организма имат по-голям обем на мозъка в напреднала възраст.
Свиването на мозъка е признак за болестта Алцхаймер, която се появява при остаряването на организма ни. Експерти препоръчват да се яде риба поне два пъти седмично. Най-богатите източници на хранителни вещества са херингата, скумрията и сардините.
В изследването, продължило осем години, участвали група жени на 70 години. Резултатите показват, че тези, които консумирали много риба имали двойно по-високи нива на омега -3 мастни киселини и с 0,7% по-голям мозък. По-високите нива на тази съставка могат да бъдат постигнати само с добра диета или използване на добавки, но в резултат нормалната загуба на мозъчни клетки ще се забави.
Източник: БГНЕС
|
|
|
|
|
|
Зимата в Норвегия: Рибата замръзна в морето
Националното радио на Норвегия съобщи за внезапната смърт на хиляди риби в залива на остров Ловунд.
Температурата на въздуха е достигнала - 7,8 °С, но в комбинация със силните студени източни вет... - Expert.bg
|
|
|
|
Рибата е най-полезният хранителен продукт
В менюто на всеки човек трябва да се съдържат продукти, които стимулират мозъка и повишават умствената активност. Списъкът с най-полезните храни е съставен от международна група учени, съобщи РБК, пре... - Expert.bg
|
|
|
|
Влияе ли бедността на мозъка?
Различни фактори влияят на психиката ни, но нека видим какво се случва първо с мозъка.
Откакто нашият мозък се е оказал достатъчно пластичен и способен да се променя през живота както на клетъчно ниво... - Expert.bg
|
|
|
|
|
|