Днес ние имаме 250,380 Български имота за продажба и наем.

Недвижими имоти - Новини:
Федерер се завърна на голямата сцена с гръм и трясък

Източник: Expert.bg
6:3, 7:5, 6:4 - Роджър Федерер определено се завърна на голямата сцена, след като преди минути буквално размаза номер осем в схемата на Australian Open Жо-Вилфред Цонга и напомни за най-добрите си години. Федерер започна мача на високи обороти, като проби още в първия сервис гейм на Цонга – на 30, след размазващ форхенд по правата. След това Маестрото показа магията си с две поредни къси топки от форхенд, които оставиха смаяния Цонга на място и поведе с 3:0 гейма. До края на частта швейцарецът не даде шанс на французина да си помисли дори за връщане на пробива, но по-радващото за феновете на ФедЕкс беше, че той летеше по корта като в добрите стари времена, бекхендът му функционираше на високи обороти, а форхендът и сервисът бяха безотказни – 6:3. Във втората част играта стана далеч по-равностойна, като Цонга стабилизира представянето си от сервис и всъщност началният удар му помагаше да се измъкне при натиска на Федерер. Швейцарецът определено превъзхождаше в разиграванията и миксираше чудесно играта си с навременни излизания на мрежата, което разбиваше ритъма на Цонга. Той удържа до 5:5 гейма, но тогава дойде пробивът – от втори опит за Роджър, след като стигна малко щастливо до шанс благодарение на удар във филето на мрежата, който стана неспасяем за французина. Последва гейм на нула за Маестрото, който направи феноменален топспин лоб от бекхенд при добра атака на Цонга на мрежата и взриви публиката – 7:5. Началото на третия сет показа колко изгубен на корта е Цонга, както каза Матс Виландер в коментара си на живо. Федерер проби французина още в третия гейм, при това на нула след нова порция неподражаеми удари. В седмия гейм на срещата Роджър стигна до ново 0:40 след невероятен рефлекс на мрежата, който накара Цонга да прати топката високо в трибуните от яд. Това обаче вече ядоса французина, който спаси и трите шанса за пробив със серия от бомбастични сервиси, агресивна игра и печеливши удари и се измъкна от отчайващата ситуация, като направи няколко от своите запазени подскоци на радост, показвайки живец и енергия. Цонга дори успя да стигне до точка за пробив при 3:4 – първата му в мача, но Федерер я парира с хубав втори сервис и измъкна гейма. Това беше и последната бариера пред Федерер по пътя му към победата, като швейцарецът взе срещата от втори опит след добра атака на мрежата. На четвъртфинал Федерер ще срещне световния номер четири Анди Мъри.

Вижте също Всички
Българин влезе с гръм и трясък в кеч елита   Българин влезе с гръм и трясък в кеч елита
България вече има представител в световния кеч елит, пише "Стандарт". 29-годишният пловдивчанин Мирослав Бърняшев направи своя дебют в световната федерация (WWE). И не само това, Александър Русев, как... - Expert.bg
Роджър Федерер чака трето дете   Роджър Федерер чака трето дете
Най-слабият сезон от 10 години насам за Роджър Федерер в професионално отношение завърши по чудесен начин, след като легендата в тениса обяви, че чака трето дете, пише БГНЕС. "Мирка и аз сме много щас... - Expert.bg
Григор Димитров отпадна от Федерер в Бризбейн   Григор Димитров отпадна от Федерер в Бризбейн
Димитров отпадна в четвъртфиналната фаза на турнира по двойки в Бризбейн, Австралия с награден фонд 452 670 долара. Димитров и Жереми Шарди (Франция) загубиха от Роджър Федерер (Швейцария) и Никола М... - Expert.bg
Федерер на полуфинал в Бризбейн   Федерер на полуфинал в Бризбейн
Блестящият Роджър Федерер буквално мина през представителя на домакините Маринко Матошевич, след като го елиминира с 6:1 и отново 6:1 само за 57 минути. Срещата се игра на изпълнения до краен предел... - Expert.bg
Федерер с успех за старт на рекордното си 57-мо участие на Голям шлем   Федерер с успех за старт на рекордното си 57-мо участие на Голям шлем
Поставеният под номер шест в основната схема на Australian Open Роджър Федерер отпразнува с победа с 6:4 6:4 6:2 над Джеймс Дъкуорт поредния рекорд, който постави в историята на тениса - този за най-м... - Expert.bg